Představujeme BMW 1M3

BMW 1M3 na Escape6 Prague Car Festivalu

1M3? A to existuje? Ano, pokud spojíte to nejlepší z BMW M3 a z BMW 1M. A k tomu navíc přidáte ještě pořádnou dávku karbonu a závodních úprav.

BMW 1M3 na Escape6 Prague Car Festivalu

Karbonová novinka, která využívá šasi z kompaktní BMW 1 (zůstala jen podlaha, pár nosníků a sloupky), rozšířené oproti sériovému o 19 cm, v sobě ukrývá techniku z BMW M3. A to pro jistotu hned z několika M3. Zadní náprava s diferenciálem je z BMW M3 e92, motor s převodovkou je z BMW M3 e46.

BMW 1M3 na Escape6 Prague Car Festivalu

Auto je vybavené velkou nádrží a připravené na vytrvalostní závody. Nehnali jsme se tedy při úpravě motoru za nejvyšším výkonem, ale především za spolehlivostí. Ale i tak téměř 400 koní z atmosférického šestiválce nadělá pěknou parádu a spolu se závodním výfukem tu máme jeden z nejkrásnějších hudebních doprovodů, jaké můžete na dráze potkat.

BMW 1M3 na Escape6 Prague Car Festivalu

Samozřejmostí je stavitelný podvozek a velké Brembo brzdy. Řazení pádly pod volantem pro větší soustředění na jízdu. Bezpečnostní klec a hromada další závodní bižuterie.

BMW 1M3 na Escape6 Prague Car Festivalu

Ale proč to všechno? Proč to ještě nikdo nikdy neudělal? Protože to je celé naprostý ekonomický nesmysl. Použít tři auta na stavbu jednoho. Ale získáte z každého to nejlepší. Auta stále bobtnají a těžknou. To je přesně to, co na okruhu nechcete. Takže jedničkové BMW je ten nejlepší základ, jaký můžete dnes použít. K tomu pár dalších aut a máte tu… BMW 1M3. Neskutečně vyvážené auto. A to svezení! Auto můžete vidět na expozici Radical v hale č. 2.

BMW 1M3 na Escape6 Prague Car Festivalu