Další potvrzený exponát je brutální žluté Lamborghini Aventador SVJ

Sportovní vozy a supersporty jsou každoročně součástí Escape6 Prague Car Festivalu. A když jsou takové ostré vůz ještě upraveny, je to většinou skloubení dokonalosti a jedinečnosti. V tomto případě se jedná o nejostřejší verzi Lamborghini Aventador, kterou vyvinuli přímo inženýři ve fabrice Lamborghini.

SVJ je natolik rychlé, že v době svého představení bylo nejrychlejším vozem na severní smyčce Nürburgringu. Zkratka SVJ znamená Super Veloce Jota a jedná se o vůz zaměřený na ostrou jízdu převážně na okruzích. Stejně tak se s ním ale můžete prohánět po ulicích města nebo klikatých okreskách, protože tento extrémně sportovní vůz si užijete ať jste kdekoliv.

V zadní části vozu se ukrývá atmosférický motor V12 o objemu 6.5 l a proti jeho předchůdci Aventadoru S byl ještě posílen o 30 koní na výsledný výkon 556 kW(770 koní) a kroutící moment 720 Nm. V ČR je již několik kousků a nám se podařilo navázat kontakt s majitelem této žluté bestie, která se na instagramu prezentuje pod přezdívkou BEE SVJ. Jelikož se i letos chystá v neděli na venkovní ploše sraz sportovních vozů, tak o pořádné supersporty rozhodně nebude nouze, ale tento žlutý exemplář si můžete prohlédnout po celou dobu výstavy ve vnitřních prostorách. Tímto bychom majiteli velmi rádi poděkovali za jeho přislíbenou účast a pokud chcete sledovat krásné fotky a videa SVJ, sledujte na Instagramu profil BeeSVJ.